Posilnite si svoju webovú stránku!

Aplikácie na správu obsahov, a s nimi spravované stránky sú čoraz dôležitejšie v živote spoločností. Dvojfaktorové overovanie YubiKey podporuje tie najpoužívanejšie aplikácie (CMS). Pomocou YubiKey je možné pridať softvérom CMS silnú autentifikáciu, a používatelia môžu používať vlastné YubiKey kľúče na identifikáciu. Tým dostávajú hotové riešenie na ochranu svojich stránok.

WordPress

Po integrovaní WordPress a YubiKey sa dostáva jedna ochranná vrstva navyše do overovacieho procesu. Jednorazové heslá je možné vyžiadať aj na úrovni používateľa, tým sa stáva jednoduchým zavedenie silnej autentifikácie. Pridelenie tokenov k používateľom tak môže bežať časovane, a záverom sa dostaneme k funkcii editácie webovej stránky len po silnej autentifikácií. O inštalácií Yubikey ku WordPress sa môžete viac dočítať tu.

Drupal

YubiKey je taktiež kompatibilný s Drupal. Nová vrstva ochrany nám so zavedením silnej autentifikácie spraví bezpečnejším naše prihlásenia. Modul vyvinutý k Drupalu má mnoho priaznivých vlastností a je výnimočne flexibilný, tým máme možnosť jednoducho nasadiť je možnosť si vyžiadať dôsledný priebeh overovania. Podobne ako v prípade WordPress, je Yubikey jednoducho nasadiť aj na Drupal, viac sa dočítate tu.

Joomla

Verzie Joomla! 1.5, 1.6  a 2.5 už podporujú dvojfaktorové overovanie YubiKey. Modul spĺňa požiadavky autentifikácie používateľov, jednoducho stanovíme, pre ktorého používateľa je nutné vlastniť token k prihláseniu. Krátky opis k nastaveniu nájdete tu.

Iné softvéry

Okrem hore uvedených softvérov pre CMS programy aj viacero bezplatných, alebo komerčne dostupných softvérov podporuje používanie YubiKey.

Podporované softvéry sú:

  • DokuWiki
  • Magento
  • MediaWiki
  • osCommerce
  • RoundCube
  • Typo3

Dvojvrstvové overovanie je možné integrovať do takmer každého softvéru s otvoreným API, a pre platformy PHP, .Net, Java, Ruby, Perl, Python, atď.