Yubikey Standard

Bezpečne kdekoľvek, na akomkoľvek systéme

Yubikey Standard môžete použiť na akomkoľvek počítači so zástrčkou pre USB, jeho používanie je nezávislé od operačného systému a výrobcu hardvéru. O bezpečnosť systému je postarané pomocou viacerých procesov. Čiže z jednej strany nie je možné získať spätne z tokenu AES kľúč používaný pri procese autentifikácie, naviac jedine pri overovaní komunikuje so systémom, a bezpečnostné informácie, ako je kód získa systém priamo z Yubikey, ale iba také množstvo, koľko mu Yubikey poskytne. Pri dotyku ozlatenej doštičky vytvorí Yubikey jednorazové heslo (OTP), a pošle, ako keby sme to mi napísali na klávesnici. Aplikácia kompatibility následne skontroluje prístupové heslo. Dôležitý: U2F nie je podporované!

YubiKey Standard tým poskytuje silný základ autentifikácie dvomi faktormi, čo identifikuje majiteľa tokenu jednoznačne, a vytvorí neopakovateľné, silné, individuálne heslo závislé na iných zariadeniach. Pre vytvorenie jednorazového hesla je potrebné, aby používateľ mal token fyzicky u seba. Okrem identifikácie používateľským menom a heslom, pri používaní YubiKey Standard je tu možnosť rozšíriť a zvýšiť bezpečnosť prístupov ku akýmkoľvek službám, operačnému systému, či programu podporujúceho dvojfaktorové overovanie.

Trvalé a bezpečné

Elektrický okruh, ktorý je základom tokenu YubiKey Standard je obalený tvrdou látkou z umelej hmoty, otvorená čiastka je chránená ozlateným poťahom, vysoko bezpečnou technológiou na vojenskej úrovni. Token YubiKey Standard nemá vlastný zdroj elektrického prúdu, a žiadnu súčiastku. To znamená, že nemôže dôjsť k zlyhaniu z dôvodu chybovosti súčiastok, alebo akumulátorov.

Vlastnosti YubiKey Standard:

  • Ihneď používateľné, nie je nutné načítanie a napísanie identifikačných údajov.
  • Možnosť používania na systémoch Windows, Mac, Linux, Android a iPad, s akýmkoľvek prehliadačom. Systém to rozoznáva ako USB klávesnicu, nie je nutné inštalovať iný softvér.
  • Malé rozmery (hrúbka 2 mm, 3 gramy), vodotesné. Nie je v ňom baterka, je vysoko odolné.
  • Dostupné aj vo formátoch NFC (NEO) a mini (Nano).
  • Vyrobené vo Švédsku a USA.
  • Zariadenie na dvojfaktorové overovanie s najnižším TCO.